Home / Aktualności / Profilaktyka

Profilaktyka

INFORMACJA

PAŹDZIERNIK – MIESIĄCEM PROFILAKTYKI RAKA PIERSI oraz BEZPŁATNEJ akcji profilaktycznej „Zdrowy mężczyzna – profilaktyka raka prostaty”

Panie w wieku 25 – 44 lat z terenu województwa łódzkiego zapraszamy do udziału w BEZPŁATNEJ akcji zdrowotnej „Zdrowa kobieta – profilaktyka raka piersi”

Celem akcji jest obniżenie zachorowalności i umieralności kobiet na nowotwory piersi poprzez wykrywanie choroby we wczesnym stadium rozwoju.

W programie akcji przewidziano:
– porady lekarza ginekologa,
– USG piersi.

Akcja organizowana jest w wybrane dni PAŹDZIERNIKA 2010 roku

Aby wziąć udział w akcji, wystarczy zapisać się do wybranej placówki. Skierowanie nie jest wymagane!

REALIZATORZY:

ZGIERZ
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Marii Skłodowskiej-Curie w Zgierzu, ul. Parzęczewska 35
Rejestracja osobiście lub pod nr tel. (42) 714-43-71 (w godzinach 9.00 – 14.00)
Akcja realizowana jest w Oddziale Ginekologiczno – Położniczym Szpitala w środy w godzinach 15.05 – 20.05

SIERADZ
SP ZOZ im. Prymasa Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Sieradzu, ul. Armii Krajowej 7

Rejestracja osobiście lub pod nr tel. tel. (43) 827-84-58
Akcja realizowana jest w Poradni Ginekologicznej, Budynek A, I piętro, pokój 13 w następujących dniach i godzinach:
– poniedziałki 10.00 – 12.00
– wtorki 10.00 – 12.00
– środy 11.00 – 14.30
– czwartki 10.00 – 12.00
– piątki 10.00 – 12.00

SKIERNIEWICE
Wojewódzki Szpital Zespolony w Skierniewicach

Rejestracja osobiście w Pracowni USG Szpitala, ul. Sobieskiego 4 lub pod nr tel. (46) 834-08-38
Akcja jest realizowana w następujących dniach i godzinach:
– od poniedziałku do środy oraz w piątki w godzinach 8.00-15.00,
– w czwartki 8.00 – 17.00
– w pierwszą sobotę października od 8.00 do 12.00.

BEŁCHATÓW
Szpital Wojewódzki im. Jana Pawła II w Bełchatowie, ul. Czapliniecka 123
Rejestracja osobiście lub pod nr tel. (44) 635-85-80

Realizacja:
– Badania USG wykonywane są w Zakładzie Diagnostyki Obrazowej Szpitala w czwartki w godzinach 12.00-14.00,
– Porady specjalistyczne udzielane są w Poradni ginekologiczno – położniczej Szpitala w czwartki w godzinach 12.00 – 15.00.

Liczba miejsc ograniczona!

NIE CZEKAJ NA RAKA

– Rak piersi jest najczęstszym nowotworem złośliwym w populacji kobiet w Polsce.
– Regularna samokontrola oraz okresowe badania profilaktyczne umożliwiają wykrycie zmian w ich wczesnym stadium rozwoju, co znacznie zwiększa szansę na wyleczenie choroby.
– Każda kobieta po 20 roku życia powinna raz w miesiącu przeprowadzić samobadanie piersi, najlepiej tego samego dnia po zakończeniu miesiączki.
– USG jest bezbolesnym i bezpiecznym badaniem zalecanym u młodych kobiet.

O szczegóły pytaj u realizatorów oraz pod nr tel. (42) 291-98-61
Akcja w całości finansowana ze środków Samorządu Województwa Łódzkiego

Mężczyzn w wieku 45-65 lat z terenu województwa łódzkiego, którzy nie są objęci stałą opieką lekarza urologa zapraszamy do udziału w BEZPŁATNEJ akcji profilaktycznej „Zdrowy mężczyzna – profilaktyka raka prostaty”

Celem akcji jest obniżenie zachorowalności i umieralności z powodu raka prostaty poprzez jego wczesne wykrycie.

W programie przewidziano:
– porady lekarza urologa,
– badanie PSA, badanie per rectum, a w zależności od zaleceń lekarza USG gruczołu krokowego.

Akcja zdrowotna organizowana jest w wybrane dni CZERWCA i WRZEŚNIA 2010 ROKU w oparciu o Dni Walki z Rakiem, które przypadają na 4-24 czerwca oraz Europejski Dzień Prostaty obchodzony 15 września.

REALIZATORZY:

ŁÓDŹ

Wojewódzki Specjalistyczny Szpital im. M. Pirogowa w Łodzi, ul. Wólczańska 191/195
Rejestracja osobiście lub pod nr tel. (42) 636-82-30
Akcja realizowana w Poradni Urologicznej w następujących dniach i godzinach:
– poniedziałek 9.00 – 15.00,
– od wtorku do piątku 9.00 – 13.00

ZGIERZ

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Marii Skłodowskiej – Curie w Zgierzu, ul. Parzęczewska 35
Rejestracja osobiście lub pod nr tel. (42) 714-43-42
Akcja realizowana w Poradni Urologicznej w soboty w godzinach 9.00 – 13.00

SIERADZ

Rejestracja osobiście lub pod nr tel. (43) 827-83-37
Akcja realizowana w Poradni Urologicznej, Budynek A, parter, pokój 19 od poniedziałku do piątku w godzinach 13.00 – 14.30

SKIERNIEWICE

Wojewódzki Szpital Zespolony w Skierniewicach
Rejestracja osobiście w Poradni Urologicznej, ul. Rybickiego 1 lub pod tel. nr (46) 834-08-11
Akcja realizowana w poniedziałki i czwartki w godzinach 12.00 – 15.05.

BEŁCHATÓW

Szpital Wojewódzki im. Jana Pawła II w Bełchatowie, ul. Czapliniecka 123
Rejestracja osobiście lub pod nr tel. (44) 635-85-80
Akcja realizowana jest od wtorku do czwartku w godzinach 13.00 – 15.00

NIE CZEKAJ NA RAKA
– Rak gruczołu krokowego jest jednym z najczęstszych problemów zdrowotnych mężczyzn.
– Rak prostaty jest podstępny, we wczesnej fazie często nie powoduje żadnych dolegliwości.
– Rozpoznanie choroby we wczesnym stadium rozwoju daje większe możliwości wyleczenia.

Liczba miejsc ograniczona!!!

O szczegóły pytaj u realizatorów oraz pod nr tel. (42) 291-98-61