Home / Aktualności / Dni Kukurydzy Skrzelew 2011

tel./fax. (046) 86 138 15,  86 145 00

Organizatorzy XIII Dni Kukurydzy

woj. Mazowieckiego i Łódzkiego oraz Ogólnopolskiej Prezentacji Odmian Kukurydzy

zapraszają Państwa na imprezę, która  odbędzie się

9 października 2011 r.

rozpocznie się o godz. 9,00  o godz. 11,00 oficjalne otwarcie Skrzelew  gm. Teresin pow. Sochaczew

Organizacja Dni Kukurydzy ma swoją długą tradycję jak też ukształtowany wizerunek.

Szybko rosnąca liczba patronów, wystawców i zwiedzających najlepiej świadczy o celowości jej organizowania. Tym bardziej, że początki intensywnej uprawy kukurydzy na tym terenie sięgają lat 80 – tych ubiegłego stulecia.

W programie przewidziane jest między innymi:

–          zbiór z poletek demonstracyjnych odmian kukurydzy na ziarno i kiszonkę,

–          prezentacja firm branżowych z zakresu produkcji rolniczej,

–          wystawa sprzętu rolniczego,

–          pokaz użytkowania maszyn rolniczych,

–          kiermasz drzewek owocowych i roślin ozdobnych,

–          wiele atrakcji kulturalno-rozrywkowych,

–          konkursy dla uczestników Imprezy.

Dodatkową atrakcją będą konkursy z ciekawymi nagrodami, występy zespołów folklorystycznych i młodzieżowych.

Dni Kukurydzy z założenia odbywają się na terenie otwartym, co nie ogranicza wystawcom miejsca do swojej prezentacji, a ponadto ułatwia nawiązanie kontaktów miedzy producentem czy dealerem a klientem. W naszej imprezie, co roku uczestniczy ponad 100 wystawców, a liczba zwiedzających rolników wynosi od 7 do 10 tys.

Charakter imprezy jest o zasięgu ogólnokrajowym.

Prezentowane są poletka demonstracyjne obok pól produkcyjnych oraz maszyny do zbioru i uprawy kukurydzy, precyzyjnego rolnictwa czy nawigacji. Dla wielu zainteresowanych rolników jest to wyjątkowa okazja do porównania upraw różnych odmian, a jest ich prawie 80. Porównania jakości pracy poszczególnych maszyn, czy różnych procesów technologicznych.

Będzie, więc możliwość nie tylko do zapoznania się z najnowocześniejszymi rozwiązaniami, ale też do wymiany informacji pomiędzy uczestnikami.

Zdobyta wiedza zaowocuje z pewnością nowymi technologiami i praktycznym ich wykorzystaniem w gospodarstwach rolnych.

Zawsze co roku w naszym święcie uczestniczy wielu wspaniałych gości między innymi Ambasador Ambasady Meksyku, Argentyny, USA, a obecnie zapowiedzieli się naukowcy ze Stanów

Patronat na imprezą objęli

Minister Rolnictwa, Agencje z otoczenia rolnictwa, Marszałkowie, Wojewodowie i Starostowie.

W skład komitetu organizacyjnego wchodzi wiele znaczących instytucji pracujących na rzecz rolnictwa w naszym regionie.

Na tę okoliczność wydana będzie również gazeta okolicznościowa, w której znajdą się informacje na temat firm wystawienniczych jak i kukurydzy, która – jest w tym dniu najważniejsza.

Mamy również stronę www.kukurydza.home.pl

Jeszcze raz serdecznie państwa zapraszamy na XIII Dni Kukurydzy woj.

Mazowieckiego i Łódzkiego oraz Ogólnopolskiej Prezentacji Odmian Kukurydzy

9 października 2011 r.   od godz.  900  do Skrzelewa gm. Teresin pow. Sochaczew.

Zwracam się z gorącą prośbą o upowszechnienie tej informacji.

W załączeniu przesyłam propozycję wręczenia pucharów podczas XIII Dni Kukurydzy.

W razie potrzeby rozszerzenia informacji proszę o kontakt.

Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego

XIII Dni Kukurydzy