Home / Aktualności / Przekazania samochodu pożarniczego MAN w OSP Mokra Prawa

Przekazania samochodu pożarniczego MAN w OSP Mokra Prawa

Dzień 14 czerwca 2014 roku był świętem dla jednostki OSP Mokra Prawa.
Tego dnia odbyło się uroczyste przekazanie ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego
na podwoziu MAN. Uroczyste przekazanie rozpoczęto od Mszy Świętej, a po niej odbyło
się oficjalne poświęcenie oraz przekazanie samochodu. Matką chrzestną została Pani Poseł na Sejm RP Polskiej Dorota Rutkowska a Ojcem chrzestnym Pan nadbrygadier Andrzej Witkowski – Łódzki Komendant Wojewódzki.  Ochrzczony pojazd otrzymał imię „FLOREK”. Pojazd GCBA 5/34 MAN LE 18.280 zastąpił wysłużonego Jelcza.
Przekazanie samochodu było okazją do wręczenie medali i odznaczeń dla najbardziej zasłużonych strażaków. Wraz z mieszkańcami z miejscowości Mokra Prawa i członkami
OSP w uroczystości przekazania samochodu wzięli udział:

Pani Poseł Dorota Rutkowska
Pan Poseł Dariusz Seliga