Home / Aktualności / Zbiórka odpadów wielkogabarytowych

Zbiórka odpadów wielkogabarytowych

Szanowni Mieszkańcy Gminy SKIERNIEWICE

Gmina Skierniewice uprzejmie informuje, że odbędzie się bezpłatny odbiór odpadów wielkogabarytowych
od wszystkich właścicieli prywatnych posesji. Odpady będą zbierane w trakcie przejazdu samochodu przez każdą  miejscowość danego sołectwa według następującego harmonogramu:

29.10.2014r – Strobów, Wólka Strobowska, Rzeczków, Żelazna, Zalesie,
Wola Wysoka

30.10.2014r  –  Miedniewice, Miedniewice Topola, Pamiętna

31.10.2014r – Dębowa Góra, Dąbrowice, Ludwików, Stare Rowiska, Nowe Rowiska, Nowy Ludwików, Brzozów, Józefatów, Julków

03.11.2014r – Mokra Lewa, Mokra

04.11.2014r – Mokra Prawa

05.11.2014r – Budy Grabskie, Ruda, Samice

10.11.2014r – Balcerów, Pruszków, Rzymiec

12.11.2014r – Borowiny, Sierakowice Prawe, Sierakowice Lewe

Osoby posiadające zbędne przedmioty winny wystawić je przed posesję przy drodze dojazdowej w terminie podanym w w/w harmonogramie.

Rodzaje odpadów, które będą odbierane:

1. zużyty sprzęt AGD, RTV ( radia telewizory, monitory, lodówki, pralki , odkurzacze)

2. zużyte opony od samochodów osobowych

3. złom metalowy

4. dywany, wykładziny

5. zużyte meble i elementy stolarki ( drzwi, okna z szybami)

6. baterie i akumulatory

Nie będą zbierane:

– gruz

– kamienie

– odzież

– lekarstwa

– szkło luzem

– materiały budowlane np. cegła

– opakowania po farbach, olejach itp.

– odpady pochodzące z warsztatów rzemieślniczych

– odpady zawierające azbest (np. eternit) i inne niebezpieczne nie wymienione( np. papa)

Osoby zainteresowane mogą uzyskać szczegółowe informacje  pod numerem telefonu 46 / 833 33 34
(EKO-REGION sp. z o. o. ul. Czerwona 7, 96-100 Skierniewice).