Home / Aktualności / Wyposażenie świetlicy wiejskiej w miejscowości Rzeczków

Wyposażenie świetlicy wiejskiej w miejscowości Rzeczków

                                                                     

 

Informujemy, że dofinansowanie otrzymał projekt pod nazwą „Wyposażenie świetlicy wiejskiej w miejscowości Rzeczków jak również organizacja imprezy kulturalnej Festiwal pierogów tradycyjnych” realizowany w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju dla małych projektów, tj. operacji, które nie odpowiadają warunkom przyznania pomocy w ramach działań Osi 3 ale przyczyniają się do osiągnięcia celów tej osi. Nr umowy przyznania pomocy 01783-6930-UM0540299/14.

Całkowity koszt operacji:  31 232,64 zł, w tym kwota dofinansowania 20 640,10 zł.

Celem operacji jest aktywizacja życia kulturalno – społecznego, utożsamienie  z dziedzictwem kulturowym i tradycją kuchni polskiej oraz podniesienie jakości życia mieszkańców gminy poprzez wyposażenie świetlicy wiejskiej w miejscowości Rzeczków oraz organizację imprezy kulturalnej „Festiwal pierogów tradycyjnych”.

W ramach projektu wyposażona została Świetlica w Rzeczkowie w niezbędny sprzęt gastronomiczny, a także w elementy dekoracyjne. Operacja ta wpłynie na poprawę jakości, estetykę i zwiększenie możliwości organizacyjnych spotkań integracyjnych, w tym mających na celu promowanie tradycyjnej kuchni polskiej. Wyposażona świetlica wiejska stanie się motorem dla społeczności lokalnej, by z dumą odtwarzać przepisy kulinarne, stare umiejętności tak aby zorganizowane wydarzenie stało się inauguracją cyklu spotkań.

Ponadto w dniu 28 listopada 2014 roku odbyło się wydarzenie kulturalne
pn „Festiwal pierogów tradycyjnych”, na którym zgłoszone osoby mogły zaprezentować swój najlepszy, najbardziej tradycyjny i prawdziwy patent na pierogi. Zwyciężca konkursu otrzymał nagrodę.

sprawdź również

SPOTKANIA INFORMACYJNE DOTYCZĄCE PROGRAMU „CZYSTE POWIETRZE”

WÓJT GMINY SKIERNIEWICE ZAPRASZA NA SPOTKANIA INFORMACYJNE DOTYCZĄCE PROGRAMU „CZYSTE POWIETRZE” REALIZOWANEGO ZE ŚRODKÓW NARODOWEGO… Continue Reading SPOTKANIA INFORMACYJNE DOTYCZĄCE PROGRAMU „CZYSTE POWIETRZE”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *