Home / Aktualności / 90 – lecie OSP MOKRA LEWA

90 – lecie OSP MOKRA LEWA

,,Bogu na chwałę Ludziom na pożytek – to hasło na sztandarze Ochotniczej Straży Pożarnej w Mokrej Lewej od 90 lat wyznacza społeczną rolę tej organizacji.” Takimi słowami Wójt Gminy Skierniewice zwrócił się do członków Ochotniczej Straży Pożarnej w Mokrej Lewej w dniu obchodów istnienia jednostki.

Świętowanie jubileuszu rozpoczęto 05.09.2015 r. Mszą Św. o godzinie 14.00 w Kościele Św. Jakuba w Skierniewicach, którą celebrowali Proboszcz Parafii ks. Jan Pietrzyk oraz Kapelan Strażaków Gminy Skierniewice ks. Andrzej Sałkowski.

Po uroczystej Mszy Św. wszyscy zaproszeni goście i mieszkańcy wsi udali się do OSP Mokra Lewa, gdzie zasłużonym strażakom wręczono medale i odznaczenia.

Wśród znamienitych gości znaleźli się :

Krystyna Ozga – Poseł na Sejm RP

Dorota Rutkowska – Poseł na Sejm RP

Beata Ozga – Flejszer – Przewodnicząca Komisja Nauki, Kultury i Sportu

Joanna Skrzydlewska – Członek Zarządu Województwa Łódzkiego

Mirosław Belina – Starosta Powiatu Skierniewickiego

Tadeusz Zwoliński – Z-ca Komendanta Miejski PSP Skierniewice

Dariusz Hałat – Naczelnik Wydziału Prewencji PSP Skierniewice

Z okazji jubileuszu jednostki składamy jej członkom serdeczne gratulacje oraz wyrazy szacunku i uznania za służbę, trud, poświęcenie oraz zapisanie się na kartach historii Gminy Skierniewice.

Życzymy strażackiego szczęścia, zdrowia i wszelkiej pomyślności na dalsze lata ofiarnej, społecznej służby.

MINISTERSTWO ŚRODOWISKA Zaprasza na spotkanie informacyjne „EKO DOPŁATY”