Home / Aktualności / Zbiórka odpadów wielkogabarytowych – jesień 2017

Zbiórka odpadów wielkogabarytowych – jesień 2017

Szanowni Mieszkańcy Gminy SKIERNIEWICE

Gmina Skierniewice uprzejmie informuje, że odbędzie się bezpłatny odbiór odpadów wielkogabarytowych od wszystkich właścicieli prywatnych posesji. Odpady będą zbierane w trakcie przejazdu samochodu przez każdą miejscowość danego sołectwa według następującego harmonogramu:

21.08.2017r. – Strobów, Wólka Strobowska, Rzeczków, Żelazna, Zalesie, Wola Wysoka.

22.08.2017r. – Miedniewice, Topola, Pamiętna.

23.08.2017r. – Dębowa Góra, Dąbrowice, Ludwików, Stare Rowiska, Nowe Rowiska.

24.08.2017r. – Nowy Ludwików, Brzozów, Józefatów, Julków, Budy Grabskie, Ruda, Samice.

25.08.2017r. – Mokra Lewa, Mokra, Sierakowice Lewe.

29.08.2017r. – Mokra Prawa.

30.08.2017r. – Balcerów, Pruszków, Rzymiec.

31.08.2017r. – Borowiny, Sierakowice Prawe.

Osoby posiadające zbędne przedmioty winny wystawić je przed posesję przy drodze dojazdowej w terminie podanym w w/w harmonogramie.

Rodzaje odpadów, które będą odbierane:

1. zużyty sprzęt AGD, RTV (radia, telewizory, monitory, lodówki, pralki , odkurzacze)

2. zużyte opony od samochodów osobowych

3. złom metalowy

4. dywany, wykładziny

5. zużyte meble i elementy stolarki (drzwi, okna z szybami)

6. baterie i akumulatory

Nie będą zbierane:

– gruz

– kamienie

– odzież

– lekarstwa

– szkło luzem

– materiały budowlane np. cegła

– opakowania po farbach, olejach itp.

– odpady pochodzące z warsztatów rzemieślniczych

– odpady zawierające azbest (np. eternit) i inne niebezpieczne nie wymienione( np. papa)

Osoby zainteresowane mogą uzyskać szczegółowe informacje pod numerem telefonu 46 / 833 33 34 (EKO-REGION, ul. Czerwona 7, 96-100 Skierniewice).