Home / Aktualności / Marszałek przekazał pieniądze dla sołectw i OSP
dav

Marszałek przekazał pieniądze dla sołectw i OSP

W środę 21 sierpnia bieżącego roku siedziba Urzędu Gminy Skierniewice gościła wójtów z całego powiatu, starostów skierniewickich, przedstawicieli miasta Skierniewice oraz proboszcza parafii pod wezwaniem św. Jakuba w Skierniewicach księdza Jana Pietrzyka. Powodem tej wizyty był przyjazd Grzegorza Wojciechowskiego, wicemarszałka województwa łódzkiego, który przywiózł ze sobą do podpisania umowy na dotacje dla jednostek OSP, granty sołeckie oraz dofinansowanie dla parafii na remont części elewacji kościoła.

Za pieniądze z dotacji podpisanej przez Grzegorza Wojciechowskiego i wójta Czesława Pytlewskiego strażacy ochotnicy z Mokrej Prawej wyposażą swój nowy wóz bojowy w matę ochronną na sprzęt ratowniczy, poduszki wysokociśnieniowe oraz kliny samochodowe. Dofinansowanie wyniesie w sumie ponad 23 tys. złotych. Granty sołeckie w wysokości blisko 10 tys. zł przekazane już wcześniej przez Urząd Marszałkowski w Łodzi trzem naszym sołectwom Borowinom, Woli Wysokiej i Pamiętnej zostaną przeznaczone wyposażenie altan środowiskowych.

sprawdź również

Konkurs na prowadzenie niepublicznego punktu przedszkolnego w miejscowości Sierakowice Prawe

ZARZĄDZENIE NR 45/2021 WÓJTA GMINY SKIERNIEWICE z dnia 14 lipca 2021 r. w sprawie ogłoszenia… Continue Reading Konkurs na prowadzenie niepublicznego punktu przedszkolnego w miejscowości Sierakowice Prawe