Gmina Skierniewice
#naturalniegościnna

Oficjalna strona internetowa Gminy Skierniewice. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Zdjęcie: Naturalnie gościnna

Automatyczny defibrylator zewnętrzny AED w siedzibie urzędu

Od dziś na parterze Urzędu Gminy Skierniewice można znaleźć Automatyczny defibrylator zewnętrzny (AED).

Automatyczny defibrylator zewnętrzny może pomóc uratować życie podczas nagłego zatrzymania krążenia.

Na stronie samorzad.gov.pl możemy przeczytać, że defibrylator to urządzenie, analizujące pracę serca. Wyposażony jest w elektrody defibrylacyjne, które w razie konieczności dostarczają do serca odpowiednią ilość energii elektrycznej. Przy nieprawidłowym rytmie serca lub jego braku, za pomocą defibrylatora doprowadzamy do stabilizacji pracy serca.

AED oddziałuje na mięsień sercowy prądem, odpowiednim poziomem energii. Urządzenie posiada dwie elektrody, które są przyklejane do gołej klatki piersiowej osoby potrzebującej pomocy. Na każdej elektrodzie znajdują się wskazówki, w jaki sposób je przykleić i w którym dokładnie miejscu. Defibrylator po włączeniu wydaje komendy głosowe, dzięki czemu jesteśmy krok po kroku przeprowadzani przez proces reanimacji. Urządzenie samo podejmuje decyzję o wykonaniu defibrylacji lub też jej braku. Wcześniej analizuje rytm pracy serca osoby poszkodowanej, dzięki czemu lokalizuje i identyfikuje źródło problemu.

Kiedy używać AED?

Automatyczny defibrylator zewnętrzny powinien być wykorzystany w każdej sytuacji nagłego zatrzymania krążenia. Trzeba pamiętać, że mózg człowieka bez tlenu wytrzymuje średnio 3-5 minut, więc bardzo ważna jest natychmiastowa reakcja! W przeciwnym razie istnieje duże ryzyko wystąpienia nieodwracalnych zmian w organizmie lub też zgonu.

Kiedy nie można używać defibrylatora?

Nie zaleca się stosowania AED u dzieci poniżej 1 roku życia.

Defibrylacji nie wykonujemy u osób przytomnych.

Autor:  gminaskierniewice.pl

• Zdjęcie: Szkoła Podstawowa w Miedniewicach

Szkoła Podstawowa w Miedniewicach

Dowiedz się więcej...

Twoja przeglądarka internetowa lub system operacyjny, nie wspierają lektora.
Gmina Skierniewice